Okolo Malorky na jachtě 

Luxusní a dobrodružná dovolená pro náročné cestovatele s českým kapitánem a průvodcem

Zajistíme dobrodružnou a luxusní dovolenou na jachtě přesně podle přání našeho zákazníka. Nic není nemožné. Samozřejmostí je česky mluvící kapitán a průvodce v jedné osobě, který vás provede ostrovem jak po gastronomické části tak po přírodních krásách a památkách. Kapitán vás zaveze tam kam budete chtít.

Z důvodu zajištění absolutního soukromí našich klientů se na tuto dobrodružnou a luxusní dovolenou nemohou hlásit jednotlivci ale pouze skupiny v počtu čtyř, šesti nebo osmi lidí.

Průvodce Malorkou

PORTOCOLOM leží na jihovýchodě ostrova Mallorca. Je to největší přírodní přístav. Údajně je Portocolom rodným městem mořeplavce Kryštofa Kolumba. Za prohlídku stojí staré město a jeho roztomilé úzké uličky. Najíst se můžete v jedné z mnoha restaurací, které nabízejí místní speciality. Původní PortoColom leží na druhé straně hlavní zátoky, při cestě do města. Zde najdete pestře pomalované domy, které byly původně domovem místních rybářů a starý pískovcový kostel Sant Jaume I. 

Libo kafíčko na náměstíčku s výhledem na moře? Ideálně v PALMA DE MALLORCA. Ruch velkoměsta, obchody, restaurace... to všechno v příjemné atmosféře hlavního města Palma de Mallorca. Přístav Palma de Mallorca je druhým největším přístavem na světě. V Palmě je i k vidění trocha historie jako například hrad Bellver, Katedrála a další. V každém případě super den. 

Zapadlá víska VALLDEMOSSA, chtělo by se říci - ale pozor - zdání klame. Už jen proto, že že je tady kartuziánský klášter z konce čtrnáctého století a Valldemossa je díky němu známá všem příznivcům vážné hudby. Jeden z nejhezčích výletů na celém ostrově, milovníci horských údolí doslova zaplesají. Frederic Chopin tu totiž strávil zimu mezi léty 1838 a 1839, společně se svou milou George Sandovou.Ve Valldemosse žila i svatá Kateřina, která byla svatořečena v roce 1930 .

Ten, kdo CALA D OR navštívil, pamatuje si ho jako luxusní přístav z obřími jachtami větší než "panelák". Ne nadarmo v překladu Cala d or znamená zlatá zátoka.  Cala d or má jednu zajímavost, stavby nesmí být větší než stromy. Cala d or je příjemné útulné městečko, kde stojí za to se zastavit na večerní procházku. Pobřeží okolo Cala d oru lemují další zátoku se super krásnými plážemi. Jedna z nich je například dvoj pláž Cala Mondrago, která leží před zajímavým městem Porto Petro, kde mám svou oblíbenou restauraci.

Národní park a ostrov CABRERA, v překladu Kozí ostrov, je 5 km dlouhý a 7 km široký, ležící cca 18 km od letoviska Colonia de Sant Jordí. V historii byl velmi oblíben piráty, kteří zde plánovali útoky na Mallorku. Zároveň se traduje, že se zde narodil Hannibal. 

ALCUDIE je rušné turistické letovisko plné hotelů, restaurací a barů ve víru nočního života. Pláže tohoto letoviska patří mezi nejdelší i nejhezčí a bohužel i nejrušnější pláže na ostrově. Největší městskou atrakcí a také památkou jsou starověké hradby, které byly stavěny od roku 1298 a byly dokončeny až roku 1362. Po hradbách je možné se procházet a je z nich vidět až na přilehlá města. Z městských hradeb je navíc dobře vidět i na kostel sv. Jakuba, který ale náleží do katastrální výměry Pollençy. Nedaleko centra města jsou pozůstatky působení Římanů v současné Alcudii v podobě zbytku římanského města. Ve městě je aréna z 19. století a malé římské divadlo. 

Rezervace online Malorka