Kurzy jachtingu v Chorvatsku

Český kapitán a průvodce

TŘI PŘÍPRAVY NA ZKOUŠKU ZA CENU JEDNÉ

  • Teorie námořní jachting - příprava na zkoušku

  • Praxe námořní jachting - příprava na zkoušku

  • Radiotelekomunikace - příprava na zkoušku

VENY YACHT VÁS PŘIPRAVÍ NA PRAKTICKOU A TEORETICKOU ZKOUŠKU Z JACHTINGU přímo na moři. Průkaz kategorie C Vás opravňuje k vedení jachty do délky 16 m s omezením plavby 20Nm od pobřežní linie (tedy mezi břehy vodní plocha 40Nm). U tohoto typu průkazu je nutná také praktická výuka na moři a teorie která se skládá z Navigace, Meteorologie, Nautika, Námořní právo, Colreg. Další důležitou zkouškou je zkouška z radiotelekomunikace, bez tohoto průkazu vám nikdo loď na moře nepůjčí a to málokdo ví.

Kurz jachtingu můžete využít také jako rodinnou dovolenou, kdy pouze někteří členové se této průpravy budou účastnit.

MAX 6 OSOB. Ubytování v dvoulůžkových ložnicích na jachtě. Plně vybavený kuchyňský kout pro náročné kuchtíky i jedlíky. Teplá a sladká voda přímo na jachtě. Sprcha + Wc na jachtě. Elektrické zásuvky.

Týden před vyplutím se sejde celá posádka s kapitánem. Lze se individuálně domluvit na trase, nebo na aktivitách mimo kurz jachtingu. V případě vzdálenosti místa bydliště členů posádky, může schůzka probíhat částečně nebo úplně on line.

Doprava vlastní

základní výukový materiál poskytneme


PRÚVODCE CHORVATSKEM

CHORVATSKO, velmi krásná a na jachtaře připravená destinace. Jadran je v létě úplný bazén, takové větší jezero s "přítokem" u Albánie. Mořská nemoc nehrozí. V Chorvatsku rostou všude bylinky z kterých si lze připravit přímo na jachtě osvěžující limonádu. Lze vytáhnout chobotnici, "naloupat" slávky nebo na udici chytit rybku.... ta vůně, šum moře, nezapomenutelná pohoda a romantika starodávných městeček. To vše na vás čeká, tam na Jadranu.  

Starobylé město Dubrovník patří k nejpřitažlivějším chorvatským letoviskům. Jestliže se o dovolené nehodláte jen tak válet na pláži a milujete historické památky, projděte se po jedinečných masivních hradbách, doplněných patnáctkou věží a několika pevnostmi. Město plné malebných uliček, starých kamenných domů a impozantních chrámů se také chlubí stálým počasím - slunce tu svítí přes 250 dní v roce.

Poloostrov Pelješac nabízí kromě pláží a výborného vína také možnost obout turistické boty a vyrazit do hor. Nejvyšším bodem poloostrova je Hadí vrch, kde skutečně můžete potkat jedovaté hady, i když jejich počet v minulém století výrazně poklesl. Evropskou raritou je, že se tu volně pohybují šakali. Poloostrov Pelješac se chlubí výborným vínem. 

Kornatské Ostrovy se nacházejí v severní Dalmácii a na první pohled upoutají divokými skalními útesy. Dodnes tu můžete vidět nízké pastýřské chýše postavené z kamení na kruhovém půdorysu. Legenda říká, že souostroví vytvořili bohové z hvězdných slz, a tím i moře získalo svůj lesk a modř. 

Plitvická jezera je pozoruhodný národní park je od přímořských letovisek poněkud z ruky, Je lepší sem zavítat buď cestou na dovolenou nebo cestou zpátky. Různobarevné hladiny jezer, vodopády a krasové jeskyně skýtají neuvěřitelnou podívanou, některé lokality jsou však nepřístupné. Do pralesní rezervace se nesmí kvůli medvědům, vlkům a rysům, na některé louky je vstup zakázán kvůli přísně chráněným rostlinám. 

Pokud hledáte romantiku, vydejte se do města Rovinj na západním pobřeží poloostrova Istrie. Původně šlo o ostrůvek, na kterém nebylo moc místa pro stavbu domů, takže domečky jsou doslova nalepené na sobě a terasovitě stoupají vzhůru ke středobodu města, chrámu sv. Eufemie. V křivolakých uličkách najdete přehlídky rukodělných výrobků a uměleckých předmětů, druhou neděli v srpnu se zde pak koná tradiční festival výtvarných děl pod širým nebem. 

Vrak potopené válečné lodi jen dva metry pod hladinou. Válečná loď Siebelfähre byla potopena v roce 1944 a najdete ji v úzké zátoce Zavrtnica. Nejvyšší části lodi se nacházejí 2 metry pod hladinou. Díky tomu loď můžete pozorovat při šnorchlování na hladině nebo se k ní lze potopit. Je to netradiční zážitek. Vraky lodí často leží mnohem hlouběji v moři či oceánu a bez plynové láhve a potápěčských přístrojů se k nim nedostanete.